Sıkça Sorulan Sorular
Anasayfa SSS Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULARLAR
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Gaziantep Teknopark’a, 4691 Sayılı Yasada Da Özellikleri Belirtilen Ar-Ge, Yazılım Ve Ya Tasarım Faaliyetleri Yürüten Gerçek Ve Tüzel Kişiler Başvuruda Bulunabilir. Bunlar Dışında, Teknoparkta Yer Alan Firmalara Destek Ve Danışmanlık Hizmetleri Sunabilecek Kuruluşlar Da (Banka, Kargo, Mali Müşavirlik Ve Hukuk Büroları, V.B.) Yönetici Şirket'in Uygun Görmesi Durumunda Teknoparkta Yer Alabilir.
Başvuru portal.gaziantepteknopark.com.tr Adresinden Online Olarak Yapılır.
Başvuru Projelerinin Hakem Heyeti Tarafından İncelenebilmesi İçin Bir Ön Başvuru Ücreti Alınmaktadır.
Başvuruların Değerlendirilmesi İtibaren En Fazla 15 Günlük Bir Süreçtir. Bu Süre İçinde Tüm Süreç Tamamlanarak Teknopark Danışma Kurulu Kararı Firmalara Bildirilir.
Hakem Heyeti Firmanın Faaliyet Alanında Ve Özellikle Önerilen Araştırma Ve Yazılım Geliştirme Projeleri Konusunda Uzman Kişilerden Oluşur. Hakem Heyetinin Atanmasında Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyelerine Öncelik Verilir. Firmalara Hakem Heyeti Üyeleri Hakkında Bilgi Verilmez.
⇴ Gaziantep Teknopark’a öncelikli olarak Ar-Ge ve yazılım projeleri yürüten veya başlatmak isteyen firmalar başvurabilir.
⇴ Bunların dışında, teknoparkta yer alan firmalara destek ve danışmanlık hizmetleri sunabilecek kuruluşlar da (banka, kargo, mali müşavirlik ve hukuk büroları, eğitim firmaları v.b.) Yönetici Şirket'in uygun görmesi durumunda teknoparkta yer alabilir.
⇴ Gaziantep Teknopark’ta girişimci firmalar, lisans eğitimi devam eden, yüksek lisans veya doktora yapan öğrenciler ve akademisyenler yer alabilir; Öğretim elemanları Üniversite Yönetim Kurulunun izni ile yaptıkları araştırmaların sonuçlarını ticarileştirmek amacı ile bu bölgelerde şirket kurabilirler.
Neden Gaziantep Teknopark'ı seçmeniz gerektiği hususunda bazı önemli ayrıntıları aşağıda sizler için sıraladıl:
⇴ İş ve girişimcilik merkezi olma perspektifine sahip
⇴ Uluslararası tanınırlığa sahip ve çok sayıda uluslararası kuruluşla işbirliği halinde olması
⇴ Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği'nin (TGBD) üyesi 
⇴ Uluslararası İşletmeler Ağı üyesi
⇴ AB Çerçeve Programları
⇴ Seçkin firmalarla işbirliği
⇴ Nitelikli ofisler, toplantı ve eğitim salonları
⇴ Fikri ve Sınai Haklar

[ ← ANASAYFAYA DÖN ]